Cały rok marzymy o wakacyjnych wojażach: ciepłych morzach, pieszych, górskich wycieczkach. Pieczołowicie więc przygotowujemy trasy, dowiadujemy się co warto zobaczyć, a co zabrać ze sobą i oczywiście zbieramy niezbędne fundusze. Na lody, gofry, rybki, lokalne przysmaki i tradycyjne potrawy oraz naturalnie, te najważniejsze czyli na pamiątki. Souveniry nie tylko dla nas, ale również najbliższych i znajomych, których wypada i warto obdarować jakimś drobiazgiem. Na czym wobec tego skupiamy nasz wzrok? Swoje kroki kierujemy na kolorowe stragany, na których dosłownie znajdziemy wszystko: mydło, widło i powidło. Pytanie tylko brzmi, kto i czy w ogóle może ucieszyć się z tysięcznej muszelki lub breloczka z ciupagą? No właśnie, ale oto pragnę zaprezentować rozwiązanie godne najbardziej wyrafinowanych gustów. Sprzedam obrazy tanio, obrazy olejne, czy też obrazy na prezent – takie ogłoszenia czy afisze warto wyszukiwać w miejscu naszego odpoczynku. Malownicze pejzaże, ręcznie malowane obrazy olejne, artystyczne wizje, wysublimowane kreski czy akwarela, to wszystko mają do zaoferowania lokalni artyści, których kuszą nie tylko świeżym spojrzeniem ale często też cenami i techniką. Nawet jeśli nie afiszują się swoją obecnością, to z pewnością, bez problemu uzyskamy od mieszkańców niezbędne informacje gdzie zaszyli się rodzimy artyści i czy swoje obrazy olejne, pejzaże bądź pastele są skłonni oddać w dobre ręce, które docenią cały twórczy artyzm. Możliwości jest naprawdę sporo: od martwej natury, przez uchwycone o zachodzie słońca krajobrazy, aż do portretów naszych zacnych lic. Ci, którzy nie boją się spojrzeć na siebie pod nieco zmienionym kątem, zawsze mogą udać się w kierunku karykaturzystów, którzy zazwyczaj trafnie, z humorem, i odrobinie złośliwie, a może lepiej określić to mianem braku obłudy i upiększania, wychwycą nasze charakterystyczne rysy czy też znaki szczególnie rzucające się w oczy. Dla poszukiwaczy nowoczesności i nieszablonowego podejścia do kwestii sztuki, jeśli to w ogóle nie jest oksymoron, proponujemy zwrócenie się ku ulicznym sztukmistrzom, którzy za pomocą spray-i, przeróżnych końcówek, oraz sterty gazet i papierowych bądź blaszanych naczyń, są w stanie wyczarować kosmiczne malowidła na granicy sztuki i kiczu.

Sklep z obrazami »

Skąd jednak mamy wiedzieć, czy zakupiony przez nas obraz to dzieło, czy raczej powód i konieczność do powrotu do książek o tematyce: malarstwo i plastyka. Rzeczywiście, pewności nigdy nie mamy, ale kierujmy się własnym wyczuciem smaku, poczuciem estetyki i potrzebą. Jeśli mamy akurat ochotę na obraz akwarela, nie wahajmy się, tylko odwiedźmy sklep ze sztuką. Pieniądze tak czy siak wydamy, a stając przed wyborem magnes a coś co na dłużej ma szansę zagościć w naszym domu a co określa się mianem: obrazy nowoczesne do salonu, nie zastanawiajmy się długo. Fakt, nie każdy mieszka na 200 metrach i nie każdy ma możliwość kolekcjonowania wielu tego rodzaju pamiątek z wakacji, ale jeśli coś rzeczywiście przyciąga nasz wzrok, wciąż wracamy do konkretnej pracy i nie potrafimy przejść obok, chociażby bez zerknięcia, to chyba znak, że warto, a wracając z wakacyjnych podróży nie będziemy żałować, że zachowaliśmy się zachowawczo i bez odrobiny choć polotu.

Co natomiast, jeśli obraz czy rysunek planujemy zakupić nie sobie, ale komuś, kto jest nam bliski? Jak nie urazić gustu tego, komu planujemy zrobić przecież miłą niespodziankę a nie niepotrzebny i nieestetyczny po prostu kłopot. Niewielu z nas jest prawdziwymi koneserami sztuki, którzy bez mrugnięcia i zawahania mogą pozwolić sobie na pewną rękę przy poszukiwaniach prawdziwego majstersztyku. Większość ma znikomą wiedzę na temat sztuki, a jedyny pejzaż jaki oglądała to obraz na ścianę we własnym domu i jeśli my również zaliczamy się do tej grupy skupmy się na wyborze czegoś uniwersalnego, zarówno w tematyce jaki i kolorach czy rozmiarach. Warto także rzeczywiście uwzględnić osobę, której pragniemy sprawić niespodziankę i pamiętać, że to nie my, ale właśnie ona ma być głównym odbiorcą malowidła. Dobrze zatem abyśmy wiedzieli, czy zainteresowany rzeczywiście ucieszy się z karykatury, czy prędzej do gustu przypadnie mu awangardowa rzeźba bądź abstrakcja. Jeśli natomiast znamy upodobania czy hobby naszego znajomego, wówczas możemy pokusić się o znalezienie rysunku z motywem przewodnim, który pozwoli nasyci wzrok naszego przyjaciela. Tak czy inaczej, prezent, który mamy zamiar zakupić powinien być podarowany z potrzeba naszego serca a wówczas niespodzianka powinna rzeczywiście być miłym zaskoczeniem czy to dla nas czy dla naszych najbliższych.

Sklep z obrazami »
Zostaw komentarz